خانه / همبستگی / اجتماعی / رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان البرز: نقش رسانه ها در تحول اساسی فرهنگ بی بدیل است

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان البرز: نقش رسانه ها در تحول اساسی فرهنگ بی بدیل است

پایگاه خبری تحلیلی همبستگی ملی :

امروزه تحول اساسی در فرهنگ صورت گرفته و نقش مطبوعات و رسانه ها در این زمینه بی بدیل می باشد.

به گزارش همبستگی ملی : رضا عباس زاده رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان البرز اظهار کرد:از دیرباز مطبوعات و رسانه ها حایز اهمیت بوده اند اما در شرایط کنونی نقش رسانه ها برای برون رفت کشور از مجموعه مشکلات بسیار مهم است که نباید نادیده گرفته شود.

وی گفت:مطبوعت مظهر تمدن یک ملت ونشانه رشد وبیداری همان ملت است، میزان توسعه ورشد مطبوعات هر ملتی بیانگر میزان رشد و آگاهی آن می باشد.

وی با بیان اینکه موارد فوق تنها قسمتی از وظایف و نقش های یک رسانه است،تصریح کرد:مطمئناً نقش های گسترده تری نیز می توان از یک رسانه در یک جامعه برشمرد چرا که رسانه ها آیینه واقعیات زندگی روزمره انسانها درحیطه فرهنگ، هنر،‌ اقتصاد، سیاست، علم،‌ اجتماع  می باشد که هریک از آنها دارای زیر مجموعه های گوناگون است.

عباس زاده بیان کرد: اعتماد سازی در زمینه سیاستهای کلی یک جامعه و نظام یکی از وظایف و نقشهای مهم رسانه است.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان البرز تاکید کرد:رسانه از این طریق می تواند در ترسیم اهداف، اولویت ها و تبیین برنامه ها و همچنین بسیج نیروهای جامعه نقشی به سزا داشته باشد با این امر اجرای برنامه ها با آگاهی کامل مردم و همراهی عمومی ایشان با کمترین مشکل ودرگیریها قابل انجام خواهد بود.

عباس زاده ادامه داد:در این راستا اگر حضور هماهنگ و یکپارچه مردم در صحنه های سیاسی و اجتماعی ، آشنایی با قانون و رعایت آن و داشتن تفکر علمی در جامعه را نشانه بالا بودن سطح فرهنگ عمومی و آگاهی ملی بدانیم آنگاه می توان گفت این دو با مطبوعات و کیفیت و تنوع آن ارتباط دارد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگی به عنوان وجه فرهنگی توسعه ملی باید بتواند راهبردهای لازم را برای کشف و شکوفایی عناصر مساعد در فرهنگ جامعه به کار گیرد از این رو توسعه فرهنگی باید جامعه را در کسب و رشد اصالت ها ، خلاقیت ها و فضیلت های اجتماعی به مدد بازشناسی و بازآفرینی فرهنگ مستعد خودی یاری دهد در عین حال با مشارکت دادن تمامی افراد جامعه در فرهنگ آفرینی و تقویت و گسترش رقابت های سازنده ، راه همگانی کردن فرهنگ را بگشاید.

درباره همبستگی ملی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

۵۷۴۸۸۷۲۴

چرا تک فرزندی مُد شده است؟

پایگاه خبری تحلیلی همبستگی ملی :  مدیر مرکز مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ...