خانه / همبستگی / اقتصادی /  اعطای ۵۰۰۰ (پنج هزار) میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه­های کوچک و متوسط توسط بانک آینده در ۷ ماهه اول سال‌جاری

 اعطای ۵۰۰۰ (پنج هزار) میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه­های کوچک و متوسط توسط بانک آینده در ۷ ماهه اول سال‌جاری

 پایگاه خبری تحلیلی همبستگی ملی : 

به گزارش همبستگی ملی : با توجه به نقش به­سزایی که بنگاه­های کوچک و متوسط (SME) در اشتغال­زایی و ظرفیت‌سازی تولیدی، هم‌چنین بهبود تولید و درآمد ملی در کشور دارند؛ بانک آینده، در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»، نسبت به تأمین مالی و تقویت اقتصادی بنگاه‌های کوچک و متوسط، اهتمام نموده است.

این بانک، در راستای سیاست­های اقتصاد مقاومتی، ضمن تبیین و ابلاغ برنامه­ها و دستورالعمل تأمین مالی بنگاه­های کوچک و متوسط به کلیه شعب خود؛ علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیانی که از طریق تارگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت (کارگروه­ تسهیل و رفع موانع تولید استانی) معرفی شده­اند؛ با بازاریابی مستقیم، مشتریان واجد شرایط برای راه­اندازی و توسعه بنگاه­های کوچک و متوسط را برابر ضوابط اعلام شده از سوی بانک مرکزی ج.ا.ایران، شناسایی و همراهی کرده است.

حاصل این اقدام؛ در هفت ماهه اول سال جاری، تخصیص بهینه تسهیلات، به یکصد و بیست (۱۲۰) بنگاه کوچک و متوسط، بالغ بر مبلغ ۵،۰۰۰ (پنج هزار) میلیارد ریال با نرخ سود مصوب شورای محترم پول و اعتبار بوده است. بنگاه­هایی که از بانک آینده تسهیلات دریافت نموده­اند؛ در ۱۶ استان کشور، شامل استان‌های: آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، تهران، قزوین،کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی و یزد، مشغول به فعالیت هستند.

پیامد مستقیم تأمین مالی این بنگاه­ها، افزایش یا تثبیت اشتغال واحدهای مشمول، فعال نمودن واحدهای غیر فعال، تکمیل و راه­اندازی طرح­های نیمه­تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد، بوده است.

درباره همبستگی ملی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

۵۷۷۲۲۶۲۰

عدم تحویل تعدادی از گوشی‌های داخلی؛ علت چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی همبستگی ملی :  به گفته برخی از خریداران گوشی، ...