خانه / همبستگی / اجتماعی / انتقاد معاون سازمان محیط زیست از عملکرد شوراها

انتقاد معاون سازمان محیط زیست از عملکرد شوراها

پایگاه خبری تحلیلی همبستگی ملی :

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از عملکرد شوراها در چهار دوره گذشته، گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در زمینه مدیریت پسماندها و مقابله با آلودگی هوا موفق عمل نکرده‌اند.

 به گزارش همبستگی ملی : سعید متصدی با بیان اینکه انتظار داریم شوراها دقت ویژه‌ای در مورد مدیریت پسماندها داشته باشند، افزود: یکی از دلایل چشمگیر نبودن موفقیت شهرهای مختلف کشور در مورد مدیریت پسماندها این است که شوراها کمتر شهرداری‌ها برای این موضوع مورد بازخواست قرار داده‌اند البته امیدواریم در شورای پنجم این امر محقق شود و اعضای شوراها دقت بیشتری در مورد مسائل شهری به ویژه مدیریت پسماندها داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت نقش شوراها در مدیریت شهری، اظهار کرد: با توجه به اینکه شوراها نقش بسیار زیادی در فعالیت‌های مربوط به شهر و روستاها دارند و به طور کلی مدیریت شهر و روستاها  برعهده شوراها است قاعدتا باید فعالیت بسیار زیادی را در جهت حفظ محیط زیست داشته باشند.

وی در مورد عملکرد محیط زیستی شوراهای شهر در دوره‌های گذشته گفت: وقتی به عقب برمی گردیم و تاریخ چهار دوره شوراها را بررسی می کنیم؛ متوجه می‌شویم که شاید فعالیت‌هایی در شوراها در حوزه محیط زیست به ویژه در شورای سوم شهر تهران انجام شده باشد ولی این میزان فعالیت، در حدی نبوده است که انتظارات را برآورده کرده باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اقدامات مثبت شورای سوم شهر تهران در حوزه محیط زیست، اظهار کرد: کمیته محیط زیست در این دوره از شورا با همت معصومه ابتکار تشکیل شد که پایه‌ای برای بقیه شهرهای کشور شد. در این دوره همچنین شاهد شکل‌گیری کمیسیون‌ها و کمیته‌های محیط زیست بودیم که نقش بسیاری در شورای سوم و چهارم داشتند.

شوراها باید به حوزه آلودگی هوا وارد می‌شدند

متصدی با تاکید بر اینکه انتظاراتی که از شوراها داشتیم کمتر محقق شده است، گفت: بحث‌های مدیریت شهری و مباحث جدید مربوط به حوزه محیط زیست باید مورد تمرکز شوراها قرار گیرد. تاکنون شوراها بر ایجاد فضاهای سبز و کمربند سبز تاکید بسیار داشتند که بسیار خوب است ولی امروز در شهرهای ما آلودگی‌های بسیاری از جمله آلودگی هوا و آلاینده‌های سمی خطرناک وجود دارد که لازم بوده شوراها ورود جدی به آن داشته باشند.

جهان بر پایه محیط زیست مدیریت می شود

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به ضرورت تمرکز کاندیداهای ریاست جمهوری به مسائل محیط زیست، تاکید کرد: امروز دنیا بر پایه محیط زیست مدیریت می شود یعنی برخلاف سال های گذشته که مدیریت کشورها بر اساس مباحث اقتصادی و توسعه ای بود امروز در اکثر نقاط دنیا وقتی شاهد فعالیت های ریاست جمهوری ها هستیم می بینیم که فعالیت های محیط زیست به عنوان پایه و اساس مطرح می شود.

متصدی با بیان اینکه تاکنون دولتی، محیط زیستی تر از دولت یازدهم نداشته ایم، گفت: دولت یازدهم پیشروی همه دولت های ایران در زمینه محیط زیست بوده است و امیدواریم که این روند برای دوره آتی ریاست جمهوری نیز مدنظر کاندیداها قرار گیرد چون این خواست مردم و جامعه است که محیط زیستی پاک، مبرا از آلودگی و پویاداشته باشند که امیدوارم کاندیداهای ریاست جمهوری به این موضوه توجه ویژه داشته باشند.

درباره همبستگی ملی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

۵۷۴۸۸۷۲۴

چرا تک فرزندی مُد شده است؟

پایگاه خبری تحلیلی همبستگی ملی :  مدیر مرکز مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ...